Nadal brodato

old-man-309921__180Plan jest taki, że jak już porządnie wąsy urosną to zapuści się do nich “pełną brodę”. Oczywiście nie Kowalska ma taki plan, tylko Dzieciaczki. I oczywiście nie wszystkie, tylko te, w przyszłości męskie.

Nudzi się Kowalska nieco przy weekendzie i domowych obowiązkach, więc sobie rozmyśla. Co to w ogóle za nazwa “pełna broda”. Pełna to może być na przykład zbroja, księgowość, kultura albo ostatecznie chata, ale broda? Broda pełna czego? Resztek jedzenia? Broda pełna marzeń… Trzeba będzie kiedyś taką bajkę wymyślić 🙂 Dla dzieci. O, albo lepiej dla dorosłych. Hmmm, chociaż może niech to jednak będzie bajka dla dzieci, bo “broda pełna marzeń” w wersji dla dorosłych nasuwa jakieś skojarzenia osiemnaście plus.

Z ciekawości wpisała Kowalska hasło “pełna broda” w wyszukiwarkę. I znalazła tekst traktujący o psychologii zarostu. No tego jeszcze nie grali. Jest coś takiego, jak sztuka czytania z twarzy (nawet zarośniętej), ale żeby z brody czytać? Chociaż po głębszym zastanowieniu… coś tam można jednak wyczytać o właścicielu brody. Jednodniowy zarost – nie miałem dziś czasu (plus czerwone oczy i ochrypnięty głos – jestem wczorajszy). Trzydniowy zarost – bez zarostu wyglądam zbyt młodo, zbyt delikatnie, chcę dodać sobie powagi, albo – używam trymera, bo po żyletce wyskakują mi pryszcze. Większa broda, ale przystrzyżona – mam trochę czasu i trochę zależy mi na wyglądzie. Zarost pod same oczy – nie mam czasu i mam gdzieś, jak wyglądam. Bujny zarost może też sugerować, że właściciel ma coś do ukrycia, albo, że chce zostać Mikołajem. Gęsty zarost zimą to może i nie jest najgorszy pomysł, w końcu jest to naturalna ochrona przed czynnikami atmosferycznymi.

W owej wspomnianej “psychologii” napisano, że zarost sugeruję dominację. Tak, jestem panem swojego czasu i mogę zrobić co chcę z tymi pięcioma minutami, które zwykle zajmuje mi golenie. Noszenie brody świadczy też ponoć o odwadze. No tu się trzeba zgodzić. Patrząc na niektórych posiadaczy bród (z naciskiem na niektórych) można stwierdzić, że aby mieć taką zmierzwioną i zaniedbaną brodę, trzeba wykazać się nie lada odwagą, nigdy bowiem nie wiadomo, co się w takiej brodzie zalęgnie;)

Podziel się tym z innymi 🙂

Dodaj komentarz